Повернутися до звичайного режиму

Тиждень дитячого читання

З 1993 року в Україні було започатковано проведення Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги під час шкільних весняних канікул та затверджено Положення про Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. А з 2008 р., відповідно до наказу Міністерства культури і туризму України захід перейменовано у Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

27 березня 2023 року в Івангородській філії, як і в усій Україні, також стартував Тиждень, присвячений дитячій книзі та її читанню.

Звіт про Тиждень дитячого читання в Івангородській філії читайте, перейшовши за посиланням.

https://docs.google.com/document/d/1vDqttGy_EmHkwU9P1hxaBONA8Nw6jpv3/edit#

Тиждень української писемності і мови

Інтелектуально-розважальна вікторина "Знавці рідної мови" (8-9 класи)

/Files/photogallery/255745758_677404179922202_1087717030757148040_n.jpg Справжні українці,

знавці рідної мови /Files/images/255029956_610744106723735_8901108429256220446_n.jpg

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем— це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця— послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

За традицією в Україні 9 листопада пишуть Всеукраїнський диктант національної єдності.

До цього заходу долучилися й учителі та учні Івангородської філії також.

/Files/images/254950880_237097071818815_4328605352874479728_n.jpgМи старалися!

У нашій пам’яті вони назавжди залишились …

/Files/images/znchenko_o/P1070103.JPG У плині часу, вирі подій наше життя здається таким швидким та невпинним…Два роки…рівно стільки минуло із того дня, коли перші національно-свідомі українці вийшли на центральну площу країни – Майдан Незалежності. Саме це місце, ці люди стали провісниками нової долі. Стоячи там, під жовто-блакитними прапорами, вигукуючи патріотичні гасла, вони навіть не здогадувались у що переросте цей вияв волі та свободи. Неможливо описати все те, що відбувалось на Майдані, тому/Files/images/znchenko_o/P1070117.JPG що у кожного цей біль свій, особистий, але із гордістю та скорботою у голосі ми вимовляємо такі, ще зовсім нещодавно невідомі жодному із нас слова «Небесна сотня». Це перші, хто загинув під час Революції Гідності… Але у нашій пам’яті вони назавжди залишились. Педагогічний та учнівський колектив Івангородської загальноосвітньої школи провели єдиний урок пам’яті «Герої не вмирають…просто йдуть» та організували перегляд документального фільму «Зима у вогні» для школярів 5-11 класів. Учні підготували повідомлення, скорботні поезії, відеофільми, які гучним криком виривалися із їхніх юних сердець. Це їхній жаль і туга за тим, що на очах батьків, близьких і рідних блищать сльози, чиї «ангели» уже на небесах…Тож ми знаємо своїх героїв, і з гордістю промовляємо «Слава Україні!Героям слава».


До Дня народження Л. Костенко

Поезія – це, коли душа не знає спокою, коли почуття потребують виходу. І саме тоді народжуються поетичні твори, яким судилося бути вічними.

Саме до такої поезії належить творчість Ліни Костенко. Тож чергове наше Свято було приурочене цій славетній українській поетесі.

Першою частиною нашого заходу було представлення презентації , підготовленої учнями 11 класу про життя та творчість Ліни Василівни Костенко.

Наступний етап Свята Поезії – конкурсне декламування віршів поетеси напам’ять. Звичайно, для того, щоб визначити найкращих, потрібне непідкупне , толерантне та поважне журі. Тож, як завжди, цю «роль» виконували директор школи Олександр Володимирович та начальник районного управління юстиції Надьон Олена Станіславівна.

Не заздрю я шановному журі , адже діти підготувалися дуже гарно і вибрати найкращих було важко.

Та все ж у нелегкій боротьбі були визначені переможці.

Хай Поезія не вмирає в наших серцях! Фотогалерея


Шевченкове слово в нашому серці

Перші весняні дні для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Щороку на початку березня в Івангородській ЗОШ відбувається низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем.

Учителі готують і проводять тематичні уроки, бесіди, літературні години,інформаційні хвилинки, літературні читання, літературні години вшанування пам’яті тощо, присвячені творчості Тараса Григоровича Шевченка. Кращому сприйняттю особистості митця сприяють книжкові та художні виставки, експозиції.

Учасники змагань доводять, що, звертаючись до Кобзаря, вони «причащаються вічністю», мудрішають, духовно зростають, бо Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму й щирої любові до України.

Школярі пишуть твори, створюють презентації,малюють малюнки до творів Т.Г.Шевченка.

Таким чином, творчість Т. Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. Із упевненістю можна говорити, що «Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави», через сприйняття поетової спадщини народ України «національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується».

(Більше про проведення Шевченківського тижня у дивіться у вкладенні).

Кiлькiсть переглядiв: 776

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.